Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 1568 komentarzy

Lustro

Yarpen Zirgin - W lustrze widzimy siebie takimi, jacy jesteśmy.

Cieszmy się i radujmy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chore prawo zostało zmienione chociaż częściowo.

Nareszcie:

Aborcja, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z Konstytucją - orzekł dziś Trybunał Konstytucyjny.

Cieszmy się i radujmy, bo wreszcie zostało oddane chorym ludziom prawo do tego, aby żyli. Pozostanie jeszcze usunąć dwa zapis dający "prawo" do odebrania życia nienarodzonym ludziom jeżeli zostali poczęci na skutek gwałtu i Polska stanie się normalnym krajem w tej kwestii.

KOMENTARZE

 • Modlitwy przyniosły wsparcie od Boga
  Jest nadzieja, że nie skończy się droga
  Nadal trzeba Modlitw dla obudzenia
  Ludzi nie mających w sobie sumienia
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • Normy
  Normy w świecie są zgoła inne. Normalność dawno przestała być normalna.
  No ale to krok w stronę PRAWDY. Mały ale zawsze to krok.
 • @krzysiekniepieklo 19:24:36
  Przecież to jest znowu zwykła niewiele znacząca zasłona dymna, by spokojnie z milionów zrobić kompost- w świetle prawa.
 • nad tym debilizmem trzeba płakać
  Nie wiem czy ten post to sarkazm czy prawdziwa pochwała werdyktu
  ale jak dla mnie postanowienie TK to czysty debilizm. Jest jeszcze jedna możliwość, mianowicie Konstytucja i prawa są tak sformułowane iż fakt dokonania takiej specyficznej aborcji logicznie łamie te prawa bez względu na dobro czy zło. Tak więc aby to dopuścić należy zmienić Konstytucję a wyrok TK podyktowany jest wątkiem czysto technicznym zapisu a nie prawnym.

  Dla informacji podam iż w Polsce corocznie dokonuje się tylko około 1000 legalnych aborcji spowodowanych przez stan zdrowia płodu, zdrowia matki jak i z poczęcia poprzez gwałt. To są śladowe liczby a problem jest do bólu wyolbrzymiany. Inne aborcje są ścigane przez prokuraturę więc są nielegalne
  w świetle i tak bardzo ostrych polskich przepisów.
 • @Stara Baba 08:03:25
  I teraz także będzie nielegalne zabicie dziecka przed urodzeniem z racji na to, że jest chore. 1000 osób zostanie uratowane przed śmiercią. Co do Konstytucji, to przykre jest to, że dopiero teraz Trybunał rozpatrzył ten wniosek, a nie kiedy został po raz pierwszy złożony.
 • @Yarpen Zirgin 09:05:12
  Wkleję to co napisałem w innym poście.
  Za każdym razem gdy sobie to przedstawiam nie widzę męczarni rodziców podczas chowania lecz twarzyczkę dziecka i krzywdę jaką TK mu wyrządziło gdyż nie jest zdatny do normalnego życia. Albo nóżki i rączki pokrzywione i nierozwinięte albo zanik narządów i trzeba sztucznie utrzymywać przy życiu i wiele innych tragedii ze zniekształceniem czaszki włącznie. Dziecko skazane jest na cierpienie. Jezeli może mówić nie raz rodziców się zapyta dlaczego do porodu i jego męczarni dopuścili?
  Mnie to już nie dotyczy ale kiedyś z żoną rozmawialiśmy iż będąc w takiej sytuacji, gdy lekarze postawią na płodzie wyrok, zawsze, ale to zawsze dokonali byśmy aborcji.
  Prawo niedawno ustanowione jest debilizmem i nic wspólnego z ochroną życia nie ma a wręcz przeciwnie, ma dużo wspólnego ale z sadyzmem.
 • @Stara Baba 09:30:08
  No przykro mi nie bardzo, bo do mnie to fałszywe miłosierdzie skrócenia cierpień przez skrócenie życia nie przemawia. Każdy człowiek ma prawo do życia i nikt nie ma prawa decydować o tym, czy go zabić czy pozwolić mu żyć. Lekarze zaś wydają diagnozę schorzeń dziecka, a nie "stawiają na płodzie wyrok", która to zresztą diagnoza może okazać się błędna.
  Zaś w kwestii tego, co mówią tacy ludzie, których rodzice nie zostali ich katami, proponuję posłuchać świadectw, które dają.
 • @Yarpen Zirgin 09:39:26
  W jakim ty świecie żyjesz... z bajki? Na szczęście w tym temacie nie wszystkie kraje są porąbane i rodzina nie jest skazana na widzimisię rożnych
  zbawicieli dusz i może o tym zadecydować sama. Tu nie chodzi o zwykłe aborcje lecz o ekstremalne przypadki których stara się zakazać w imię skrzywionej lub pseudo moralności.
 • @Stara Baba 09:47:21
  "Na szczęście w tym temacie nie wszystkie kraje są porąbane i rodzina nie jest skazana na widzimisię rożnych
  zbawicieli dusz i może o tym zadecydować sama."

  No niestety, w niektórych krajach przyznano rodzicom "prawo" do zabicia własnych dzieci. W Polsce, dzięki Bogu, sytuacja zaczyna wracać do normy i powoli każdy człowiek odzyskuje prawo do życia. Został jeszcze tylko jeden przepis ustawy o planowaniu rodziny co wykreślenia (ten o zabijaniu dzieci poczętych na skutek gwałtu) i wreszcie będziemy normalnym państwem w tej kwestii. Jeżeli Ci się w Polsce nie podoba, to zapraszam do emigracji np. do Holandii.

  " Tu nie chodzi o zwykłe aborcje lecz o ekstremalne przypadki których stara się zakazać w imię skrzywionej lub pseudo moralności."

  Nie. Tu chodzi o prawo człowieka do życia i to, aby nikt nie miał możliwości odebrania go bo wymyślił sobie, że to jest np. czyn miłosierdzia.
 • Dekalog II Kieślowski
  Polecam oglądnięcie - lekarz decyduje czy pacjent przeżyje czy nie, tak samo jak w sprawie aborcji. A co jeśli się myli?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031