Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 1568 komentarzy

Lustro

Yarpen Zirgin - W lustrze widzimy siebie takimi, jacy jesteśmy.

Antycovidowcy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Skąd się wzięli?

Panika. Przeraźliwy, obezwładniający strach przed chorobą, która może zabić każdego zakażonego w bardzo nieprzyjemny sposób, sprawił, że pojawili się ludzie, którzy głoszą, iż COVID-19 nie istnieje. W pełnej krasie możemy obserwować działanie u tych osób mechanizmu zaprzeczenia:

Zaprzeczenie – nieświadomy mechanizm obronny w psychologii i psychoanalizie.

Zaprzeczanie to fałszowanie obrazu teraźniejszości poprzez nieprzyjmowanie do wiadomości realnych faktów, w celu odsunięcia negatywnych myśli i uczuć, które mogłyby się z tym wiązać. Spostrzeganie rzeczywistości zachodzi z unikaniem uświadomienia sobie jej przykrych aspektów.

Lęk przed zakażeniem sprawia, że zaprzeczają istnieniu tej choroby, bo tylko w ten sposób są w stanie funkcjonować normalnie.

KOMENTARZE

 • To dobre wytłumaczenie tej postawy ale są i inne.
  Inne wytłumaczenia.
  - mam osobisty interes by nie było ograniczeń bo interes mi się zwija..
  to egoizm ... niech umierają byle by u mnie kupowali..
  - patriotyzm idiotyzm wpojony w całe pokolenie przez zachodnią propagandę (solidaruchy) polegający na tym że wszystko co robi rząd którego nie lubię musi być złe, musi być kłamstwem..
  o pokolenie pożytecznych idiotów którzy nie wytrzeźwieli.
  - opozycja polityczna po trupach Polaków do koryta ..tę grupę widać szczególnie wyraźnie.

  Wszystkie te motywy się uzupełniają...
  trudno wyczuć w jakich proporcjach... moim zdaniem dominują pożyteczni idioci na tle politycznym (miłośnicy PO).
 • x
  Jest czymś dość typowym, wmawianie opierającym się, choroby psychicznej. Czas był przywyknąć i niewiele zmieniło się pod tym względem od słusznie minionego systemu.

  Pozatym Pana tłumaczenia, a właściwie interpretacje, są mętne.

  Osoby przerażone i opętane strachem, przez środki masowego przekazu, bardzo chętnie poddają się pozornym środkom zapobiegającym, choćby najbardziej idiotycznym, włażą pod łóżko i dadzą sobie wstrzyknąć wszystko, ani pytając co to jest. Byle tylko osiągnąć substytut bezpieczeństwa.

  Osoby, które z premedytacją podnoszą ryzyko zakażenia, nawet jeśli mają jakieś dolegliwości psychiczne, to raczej inne.
  Np chroniczny brak zaufania do rządzących i tu nie występuje mechanizm zaprzeczenia, tylko raczej negacja. Wyjście z założenia, że jest dokładnie odwrotnie, niż mówi rząd.

  Rząd robi sporo, żeby tą ich przypadłość żywić.
 • Do autora !
  Piszesz !
  [ Panika. Przeraźliwy, obezwładniający strach przed chorobą, która może zabić każdego zakażonego w bardzo nieprzyjemny sposób, sprawił, że pojawili się ludzie, którzy głoszą, iż COVID-19 nie istnieje ]

  Większego bełkotu żydowskiego dawno nie czytałem ! ja po czterech dniach zorientowałem sie że to tylko propaganda strachu ! człowiek inteligentny i oczytany , stwierdziłem że nie niszczy się człowieka psychicznie gdy przydarzyło mu sie NIESZCZĘŚCIE ! a przeciwnie stara się tego człowieka podnosić na duchu by zwalczał chorobę !!!

  Motłoch stadny i większość żydów uwierzyło i dało się skutecznie nastraszyć w tą prymitywną Covidową propagandę !

  50 % chce nadal nosić na twarzy namordniki ! [ to niewolnicy ]
  35 % Kategorycznie NIE CHCE namordników ! [ to nadludzie ]
  15 % nie miało zdania !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Panie Zirgin !
  Sprawa zaatakowania ludzkości virusem covid ma wiele aspektów, a Pan wrzuca wszystko do jednego worka i próbuje szantażować emocjonalnie czytelnika. Ekipa G.W. Busha po 9/11 dokonała podobnego triku socjotechnicznego gdy "Dabliuś" z miedzianym czołem w przemówieniu telewizyjnym do całego świata powiedział (w luźnym tłumaczeniu): "musisz się zadeklarować: albo jesteś z nami albo z jesteś terrorystami". Rządy światowe straciły w ostatnich dziesięcioleciach resztki kredytu zaufania u obywateli i mało kto już wierzy, że działają one w interesie publicznym. Teraz to już działa zasada: ratuj się kto może. Naiwność nie jest cnotą.
 • Antykowidowiec- człowiek myślący.
  Międzynarodowa komisja d.s koronaściemy:
  https://www.bitchute.com/video/y69CT0xXDRIo/
 • @Torin 17:26:35
  "Rząd robi sporo, żeby tą ich przypadłość żywić."-
  - chciałoby się rzec: jak nie jak tak; i: taka prawda.
 • Panie mądry YZ
  "Lęk przed zakażeniem sprawia, że zaprzeczają istnieniu tej choroby, bo tylko w ten sposób są w stanie funkcjonować normalnie."
  Nikt nie zaprzecza istnienia takiej choroby. Zachorować może każdy, tak samo jak na grypę, raka, sm. Jednak nie ma żadnej epidemii, pandemii. Wszystkie nakazy, zakazy z tym związane są nie potrzebne. Może trafi coś do pustej bani, jak zainteresujesz się tematem, a nie wypisywaniem bzdur

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031