Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 1568 komentarzy

Lustro

Yarpen Zirgin - W lustrze widzimy siebie takimi, jacy jesteśmy.

Fałszywe wezwanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z komentarzy do tekstów napisanych przez 57KerenOra na jego blogu.

"ALE PRZECIEŻ MOŻESZ MI UDOWODNIĆ, ŻE ŹLE NAPISAŁEM..." 

Wezwanie 57KerenOra w komentarzach do tego wpisu skierowane do , który wskazał mu, że to, iż Keren coś uważa za fałszywe, niekoniecznie jest takim w rzeczywistości.

On "wie", że ma rację i żadna siła nie zmieni go do zmiany zdania. Dowodzi tego np. fakt, że wielokrotnie pokazywano mu między innymi za pomocą Pisma Świętego, że jego przekonania nie mają zbyt wiele wspólnego z nauczaniem Chrystusa i Apostołów, ale i tak wszystko zignorował. Przykłady dotyczący kwestii z ostatniego wpisu jest tutaj:  "PRAWDOMÓWNY POSŁANIEC. (...)" - zamieściłem tam fragment nauczania Chrystusa, w którym opisał co się dziele z ludźmi po śmierci. Myślicie że coś zmienił?

Guzik. Dalej, jak widać w powyżej podlinkowanym wpisie, ma w głębokim niepoważaniu to objawione przez Boga nauczanie. W efekcie wezwanie, od którego zacząłem ten komentarz, jest... bujdą na resorach. 57KerenOr wcale nie oczekuje tego, że ktoś mu wykaże, iż się myli i w efekcie zmieni zdanie. Napisał je pro forma aby nie wyglądało na to, że z góry zakłada, iż jedynie on ma rację, a wszyscy wokoło się mylą.

 

KOMENTARZE

 • @Yarpen Zirgin
  ALE TY ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE opowiadanie o bogaczu i Łazarzu nie jest faktem tylko przypowieścią? Nie! Raczej nie zdajesz sobie z tego sprawy.

  Tak, tak Yarpen...


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 14:35:00
  Ależ zdaję sobie sprawę z tego, że to jest przypowieść i czym jest przypowieść. W efekcie wiem o tym, że pod fikcyjną warstwą opowiadania Chrystusa o bogaczu i Łazarzu kryje się rzeczywista nauka, która za jej pomocą ma być przekazana. W tym przypadku to, co Tobie nie pasuje do poglądów:

  1. Życie człowieka toczy się dalej po śmierci ciała w postaci duszy.
  2. Natychmiast po śmierci następuje potępienie lub zbawienie człowieka i związana z tym nagroda lub kara.
 • @Yarpen Zirgin
  NAGRODA I KARA!

  Nie... Podstawą tej przypowieści nie jest dowód na życie po śmierci lecz fakt, iż za złe uczynki jest kara a za dobre nagroda.

  I o tej nagrodzie, zwanej wieńcem sprawiedliwości pisał Apostoł Paweł.
  On bardzo dobrze wiedział, że otrzyma ją na "końcu czasów".

  Jednak gdy piszesz, że "natychmiast po śmierci następuje potępienie lub zbawienie człowieka i związana z tym nagroda lub kara" to nic nie robisz sobie z Listu Pawła do Tymoteusza. Napiszę inaczej: Nic nie robisz sobie z Mowy Pana Jezusa do Apostołów.

  Zbawiciel wyraźnie im powiedział, że zabierze ich do Domu Ojca dopiero gdy przyjdzie powtórnie. Zaś kompletnie nic Syn Boży nie wspomniał o tym, że będzie się z Apostołami widział po ich zakończeniu życia.

  To może powtórzę: Kompletnie nic Syn Boży nie wspomniał o tym, że będzie się z Apostołami widział po ich zakończeniu życia.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 14:46:59
  "Podstawą tej przypowieści nie jest dowód na życie po śmierci lecz fakt, iż za złe uczynki jest kara a za dobre nagroda."

  I jak zwykle ignorujesz fakt, że ta nagroda lub kara następują NATYCHMIAST po śmierci, a co Chrystus jasno i jednoznacznie w tej przypowieści przekazał. Co nie dziwi, bo nie pozwolisz na to, aby Biblia obaliła Twoje przekonania, a ta przypowieść to robi.

  "Jednak gdy piszesz, że "natychmiast po śmierci następuje potępienie lub zbawienie człowieka i związana z tym nagroda lub kara" to nic nie robisz sobie z Listu Pawła do Tymoteusza. "

  List św. Pawła dotyczy zupełnie innej kwestii, a Ty BŁĘDNIE go interpretujesz. Apostoł Pogan pisząc o "wieńcu" odnosi się tam do faktu, że w czasie Sądu Ostatecznego zostaną ujawnione przed wszystkimi jego czyny, których dokonał za życia, i stanie w glorii chwały przed wszystkimi ludźmi.

  "Zbawiciel wyraźnie im powiedział, że zabierze ich do Domu Ojca dopiero gdy przyjdzie powtórnie. "

  I znowu to samo: Interpretujesz te słowa przez pryzmat swoich przekonań, a nie wszystkiego, co przekazali Apostołowie. Fragment, do którego się odnosisz, dotyczy zmartwychwstania i zabrania wszystkich zbawionych do nieba w przemienionych ciałach, a nie kwestii tego, kiedy dana osoba otrzymuje wyrok potępienia lub zbawienia.
 • @Yarpen Zirgin
  NO CÓŻ, nie masz racji...


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 16:51:26
  A może tak jakieś argumenty? Ja przedstawiłem jak się sprawy mają i co czego dotyczy. Co Ty masz jako dowód na to, że nie rozumiem prawidłowo przypowieści?
 • @Yarpen Zirgin
  PRZERWA Z WAŻNYCH POWODÓW!

  Pisałem już wielokrotnie do Ciebie na temat życia i śmierci. Pan Jezus ustanowił swoje Prawo w tym temacie a Ty ignorujesz Jego Naukę. Również wiele dni wcześniej pisałem do Ciebie na temat przypowieści o bogaczu i Łazarzu...

  Wyrzucasz moje ważne komentarze... Więc tymczasem przerwa.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 18:21:32
  1. Wyrzucam tylko te komentarze, które napisałeś nie na temat. Pretensje skieruj więc do siebie. I nie próbuj tutaj wciskać kitu, że przerywasz rozmowę, bo Ci coś skasowałem, ponieważ ostatni Twój komentarz, który wywaliłem, zamieściłeś około godziny 14:35. Czyli pomiędzy moim komentarzem z 14:55, a Twoim z 18:21, na który odpowiadam, nie usunąłem NICZEGO z Twojej twórczości. Kolejny raz kłamiesz, aby tylko znaleźć pretekst do ucieczki z dyskusji, w której OBALONO Twoje tezy.

  2. Napisałeś:

  "Również wiele dni wcześniej pisałem do Ciebie na temat przypowieści o bogaczu i Łazarzu..."

  I nadal nic się nie zmieniło w fakcie, że ignorujesz przekazaną w tej przypowieści naukę, iż zbawienie lub potępienie ma miejsce bezpośrednio po śmierci.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031