Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 1568 komentarzy

Lustro

Yarpen Zirgin - W lustrze widzimy siebie takimi, jacy jesteśmy.

Unijne absurdy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Było już prostowanie banana, ślimak będący rybą i marchewka uznana za owoc. Pora na kolejny...

UE gasi światło w znaczku Rolls-Royce’a – koniec z podświetlaną figurką

Unijna dyrektywa o zanieczyszczeniu świetlnym jest bezlitosna – jeśli ktoś ma zarejestrowanego na terenie Unii Europejskiej Rollsa z podświetlanym znaczkiem, to będzie musiał udać do dilera, który... podświetlenie odłączy.

A wszystko w ramach zwalczania tzw. zanieczyszczenia świetlnego. Oczywiście żaden unijny urzędas nie zastanowił się nad tym, że większe zaśmiecenie nocy powodują włączone światła samochodu, niż taka podświetlona figurka, bo i po co? W ten sposób można sobie w sukcesach odfajkować walkę o dobry sen, a że europejskie miejscowości są zalane potokami światła z oświetlenia ulic, już nikogo nie obchodzi. Tzw. czarna noc, o której napisano w tym artykule, jest możliwa jedynie wtedy, kiedy ktoś się wyprowadzi bardzo daleko od jakichkolwiek miejscowości, a co na terenie UE jest jednak bardzo trudne. Gaszenie tego światełka można porównać do ratowania róż w momencie, kiedy wokoło płona lasy. Nie ma ono żadnego znaczenia w ogólnej sytuacji zaśmiecenia światłem powietrza przez o wiele silniejsze źródła światła.

Ta sytuacja to kolejny dowód na to, że cała banda brukselskich urzędasów powinna być rozgoniona na cztery wiatry i posłana do normalnej pracy, bo z ich siedzenia za biurkami nie ma nic dobrego.

KOMENTARZE

 • samo pojęcie zaśmiecanie światłem, już wskazuje skąd wieje
  Nie wiem, czy to dobra analogia, ale czytając, przypomniało mi się, że znany reformator Cezar (siiizaar), ustanowił prawo regulujące ruch uliczny w Rzymie, co było olbrzymim postępem na owe czasy. Cezar zabronił poruszania się po mieście wozami i bodaj konno też, w godzinach dziennych. Rozładował tym całkowicie korki i smog. Od tego momentu Cezar oraz wszelcy funkcyjni, mogli w końcu normalnie poruszać się po mieście.

  Nieco później w Anglii doszli do wniosku, że prawo Cezara, co prawda działa, ale tak się spać nie da. Chodzi o to, że oni mieszkali bliżej ulicy, niż cezar. Więc wprowadzili daleko idącą nowelizację. Od tej pory nie wolno było jeździć, nie w dzień, ale właśnie w nocy. Dodatkowo, z rozpędu legislacyjnego zabroniono okładania żony w nocy.
 • @Autor
  "Ta sytuacja to kolejny dowód na to, że cała banda brukselskich urzędasów powinna być rozgoniona na cztery wiatry"

  A nie lepiej wypisać się z tego kibucu? Po co marnować siły i czas na rozpędzanie tej hałastry? Niech Niemcy tracą na to pieniądze i energię, wszak to przede wszystkim ich dziecko, więc i ich problem.
 • @rumpelsiltskin 13:29:11
  Lepiej by było, ale to nie takie proste, jak by się wydawało.
 • Zaśmiecanie światłem jest szkodliwe.
  ...podobnie jak zaśmiecanie hałasem.
  Nie w skali podświetlanie znaczka w Rolsach...
  ale np Świetlnymi reklamami w miastach zwłaszcza tymi migającymi...
  Podobnie z hałasem.. samochody już są ciche..praktycznie tylko szum opon ale np motocykle mogą jeździć bez tłumików..
  albo takie dzwony kościelne walące niemiłosiernie do ogłuszenia wiele razy dziennie w dzielnicach mieszkaniowych... to gorzej niż piece na węgiel..
  Światło i hałas to rodzaj ŚMIECI w nadmiernej ilości.

  Noc to czas spoczynku i nie wolno tego zakłócać mieszkańcom.
  W dzień też ludziom należy się spokój cisza..

  Sprawcy zaśmiecania środowiska powinni płacić kary za zaśmiecanie środowiska..

  Reklamy świetlne na noc przyciemniać.. a hałasy zlikwidować.
  aa zapomniałem o smrodzie np papierosowym... to też zanieczyszczenie..
 • @Oscar 18:07:25
  No, wreszcie ktoś napisał o smogu świetlnymi nie ja. Ogólnie smog elektromagnetyczny (światło wszak jest tylko jedną z fal) nas dusi i długofalowo dobija. Ale, że tego nie widać, to kto by się tym przejmował. Się z patyka wystruga "foliarzy" (żeby uprzedzająco skompromitować ludzi mówiących o smogu elektromagnetycznym) i interes się kręci. Ludzkie zdrowie? Nikogo nie obchodzi. A już najmniej byznesmenuf.
 • @bez kropki 20:10:44
  Szkoda, że... nie na temat. Nie tego wpis dotyczy.
 • @Yarpen Zirgin 20:29:17
  Zawsze jest dobry temat na wiedzę. Coraz więcej ludzi ma problem z zasypianiem i snem oraz wynikające z tego dalsze problemy zdrowotne. Większości moich pacjentów pomaga... spanie z czarną szmatą na oczach. To co ich truje? Ano nadmiar światła w nocy. I to jest fakt. I trzeba o tym mówić.
  A Uniam delendam esse. Unia wszystko sprowadzi ad absurdum, także rzeczy potrzebne (patrz ich przekręcanie zasad ochrony przyrody). Więc po *j drążyć temat:).
 • @bez kropki 21:18:39
  Ależ ja nie neguję tego, że mamy świat zaśmiecony światłem. Wskazuję jedynie, że kuriozalne jest zakazywanie podświetlania małej figurki na masce podczas gdy o wiele więcej światła dają pracujące w nocy reflektory samochodu. Gdzie Rzym a gdzie Krym?
  Ten zakaz to typowa biurokratyczna bzdurka, która ma jedynie tworzyć miraż, że urzędasy, które go stworzyły, solidnie wypełniają swoje obowiązki.
 • @Yarpen Zirgin 21:27:45
  Ostatnie zdanie - w samo sedno. Znamy Unię. Takie sprawy rzędu pomysłów p. Spurek - Oooo! To jest temat. Podświetlane figurki - wierzę, to do nich podobne. Ale za nic nie ruszą żadnego poważnego tematu. A jak już ruszą, to zrobią z niego coś takiego, że niech ręka Boska broni!
  Stąd moja parafraza o tej Kartaginie;)
 • @bez kropki 21:53:40
  Ja tak uważam, bez kropki.
  Urzędniczo będą zakazywać-nakazywać, czy ktoś sobie włączy lampkę, czy zgasi, bo kogoś zanieczyszcza.
  Mnie zanieczyszcza ta wasza autostrada, więc ją zwińcie i posadźcie konwalie. Lubie konwalie. Wyraźnie czuje się i psychicznie i fizycznie lepiej, jak patrzę na pole konwalii, a jak nie to wpitole wam mandat, zlicytuje i zagrożę pozbawieniem wolności.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031