Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 1567 komentarzy

Lustro

Yarpen Zirgin - W lustrze widzimy siebie takimi, jacy jesteśmy.

Udowodnij lub przeproś

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z komentarzy 57KerenOra do jego własnych wpisów.

Z komentarzy 57KerenOra do jego własnych wpisów:

"(...) najważniejsze jest to, że papieże, biskupi, księża, zakonnicy, zakonnice i różni tacy... poniżają Boga Ojca oraz Boga Syna."

Nie będę pisał polemiki. Proste wezwanie:

Udowodnij, że katoliccy duchowni poniżają Boga Ojca i Syna Bożego.

Możesz u siebie na blogu, możesz w komentrzu pod tym wpisem, ale przdstaw dowód, który potwierdzi, ż Twoje oskarżenie jest prawdziwe, a nie kolejnym wyssanym z plca kłamstwem.

 

 

 

 

Postscriptum (17:00):

57KerenOr w komentarzu u siebie "żali się", że:

" Od dziesięciu lat piszę o kłamstwach* papieży i biskupów i księży i zakonników... Napisałem na ten temat około 800 postów i kilka tysięcy komentarzy. Zaproponowałem Yarpenowi moją główną stronę no i... komentarz został wyrzucony."

Jak można się łatwo przekonać z tego wpisu, prosiłem o dowody na to, że katolicy duchowni poniżają Boga Oj ca i Syna Bożego, a nie 57KerenOr przedstawił swoje przekonania na temat tego, czy katoliccy księża i biskupi kłamią. Niestety, to jest kolejny dowód na to, że rozmowy z tym człowiekiem są wypełnieniem na żywo powiedzenia "ja mówię o niebie, a Ty o chlebie". Facet po prostu nie jest zdolny do pisania o tym, czego dotyczy dany temat, a jedyne na co go stać w rozmowie, to poplatanie o wszystkim innym. Co wraz z unikami dowodzi, że jego oskarżenie na temat duchownych to kolejne kłamstwo, a sam 57KerenOr to zwykły oszczerca, któremu nienawiść do Kościoła i katolików nakazuje posuwanie się do fałszywych oskarżeń aby tylko "dowieść" sobie, że dobrze zrobić porzucając Kościół katolicki.

 


*Podkreślenie moje.

KOMENTARZE

 • Podziwiam wytrwalosc w polemikach z sekciarzami
  pozdrawiam
 • Yarpen
  To jest w zasadzie niemożliwe, aby Tobie udowodnić, że KRK przekształca nauki Pana Jezusa . Jesteś wyjątkowo oporny na argumenty, nawet te w stylu '' czarno na białym "

  Już sam fakt, że od miesięcy toczą się dyskusje w wyżej wymienionym temacie - ''Katoliccy duchowni poniżają Boga Ojca i Syna Bożego'', świadczy o tym, że nie byłeś zbyt uważny lub coś innego .

  To co, teraz wszystko ma się zacząć od nowa ? Przecież wszystko w temacie zostało już siarczyście powiedziane .

  To jest tym bardziej smutne, że KRK wykorzystuje Biblię, nauki Pana Jezusa do swoich celów, aby ludzi trzymać w pewnego rodzaju niewoli .
  Lecz jak widzę, wiernym KRK niczego więcej nie potrzeba , to im wystarcza , to jest wygodna wiara, wiara dla leniuchów !

  Na szczęście Stwórca potrafi od czasu do czasu wyrwać kogoś z tej organizacji , czego i Tobie życzę . Może spadną Ci łuski z oczu .
 • @Adamus... 15:11:24
  "To jest w zasadzie niemożliwe, aby Tobie udowodnić, że KRK przekształca nauki Pana Jezusa (...)"

  A prośba brzmiała:

  "Udowodnij, że katoliccy duchowni poniżają Boga Ojca i Syna Bożego."

  Fascynujące oderwanie od rzeczywistości. Już pomijam to, że cały Twój komentarz jest... nie na temat i jest zwykłym unikiem.
 • @Yarpen Zirgin 15:22:22
  Człowieku Ty dostajesz na tacy argument, po czym kopiesz w tacę z argumentem i dalej twierdzisz, że go nie ma . To ma być ta Twoja dyskusja ? Na poziomie ?

  Rozmowy z Tobą przypominają mi pracę młyńskiego koła, które się kręci, kręci, woda leci ...
 • @Adamus... 15:28:16
  A teraz poproszę na temat:

  W jaki sposób katoliccy duchowni poniżają Boga Ojca i Syna Bożego.

  Konkretnie na przykładach, a nie personalne wycieczki, puste hasła i uniki.
 • @Yarpen Zirgin 15:41:33
  Ja może Koledze wyjaśnie:

  Sieroty po rewolucji Lutra (Kalwina i innych) wierzą w zasadniczy bląd owych herezjarchow czyli w predestynację.

  Tak więc wg nich mylili się wszyscy ojcowie kosciola, papieże, sobory, św. Tomasz z Akwinu - ponieważ Bog ich nie wybral do zbawienia.
  natomiast Obi Wan Kenobi czy inny KenOr się nie myli, ponieważ to własnie on zostal wybrany przez Boga i jego interpretacvja Biblii jest jedynie sluszna, a nie setek uczonych, doktorów koscioła, biskupów, papieży, świętych itd itd.

  Polemika z tym oszołomstwem jest chyba niemożliwa. Sw. Tomasz napisal 10 x więcej książek niż KenOr przeczytal ze zrozumieniem, ale wg tego drugiego i tak nie ma to znaczenia - "Wielka Nierzadnica" mylila się od 2 tysiecy lat :)

  pozdrawiam
 • @MacGregor 17:20:15
  Zdaję sobie z tego sprawę, że taka polemika jest niemożliwa, zwłaszcza z fanatykiem. Pokazuje to między innymi ten temat, w którym mimo tego, że pytanie dotyczyło rzekomego "poniżania" Boga Ojca i Chrystusa przez duchownych, to ani Adamus, ani 57KerenOr w usuniętych komentarzach, nawet nie zbliżyli się do tej kwestii. Oni po prostu nie są zdolni do takiej polemiki, bo nie rozumieją pojęcia "udowodnić tezę". Dla nich dowód na postawione oskarżenie, to przedstawienie kolejnego oskarżenia na zupełnie inny temat. :(
 • czasami jest to zalosne
  np. panii bara-bar (pewenie Barbara, ale bara-bar to po grecku "bełkot")
  zarzucila kiedyś katolikom, że obrażają NMP nazywając ją "Panną" (w sensie "panny z dzieckiem"

  A tymczasem to staropolskie tłumaczenie z lacińskiego "virgo"
  - no i jak można ich traktowac poważnie ;)

  A nasz neonowy jehowita Roux, ktory napisal kiedyś, że zdjęcie do paszportu jest OK, bo nie zakazuje tego Pismo sw (PwP w szczegolnosci)

  rece opadają i tyle

  pozdr
 • @Yarpen Zirgin 17:26:20
  Luter odrzucal rozum na rzecz wiary. Jak przerżnął z kretesem dysputę z kardynałem Kajetanem (Gaetano) to uznal, ze i tak ma rację, ponieważ kardynał to sługa Babilonu, a on, dr Marcin Luter został wybrany przez Boga.
  To samo powtarza się tutaj: z nimi nie ma dyskusji racjonalnej na argumenty, bo argumenty logiczne to tylko u "wielkiej nierządnicy", a wybrani żyją tylko z wiary ;) Tak więc z samego faktu, że jesteśmy rzymskimi katolikami wynika, żer nie mamy racji, a oni tak, bo to ich Bog wyłuskał swoją łaską z naszej zbrodniczej organizacji i oni jako wybrani mają rację.

  Przykro mi, ale nie wiem, jak możnaby tym antyintelektualnym ciemniakom pomoc

  pozd
 • @MacGregor 17:34:11
  "Luter odrzucal rozum na rzecz wiary. Jak przerżnął z kretesem dysputę z kardynałem Kajetanem (Gaetano) to uznal, ze i tak ma rację"

  "Rozum" z którym Luter miał wtedy głównie do czynienia, to były scholastyczne konstrukcje, najczęsciej tomistyczne, a "wiara" to były przede wszystkim słowa Nowego Testamentu.

  Tak czy inaczej, bardzo proszę o podanie treści tej dysputy. Chciałbym zobaczyć w jaki sposób Luter ją przegrał.

  "Przykro mi, ale nie wiem, jak możnaby tym antyintelektualnym ciemniakom pomoc"

  Przez podanie treści tej debaty?
 • @Pedant 18:50:14
  nie doczekasz się podania treści tej dysputy ;-))))

  pzdr
 • @MacGregor 17:26:29
  /zdjęcie do paszportu jest OK,/
  a Twoim zdaniem, zdjęcie do paszportu nie jest OK?

  /staropolskie tłumaczenie z lacińskiego "virgo"/

  a Twoim zdanie, co znaczy łacińskie "virgo"?
 • @roux 20:07:49
  "/zdjęcie do paszportu jest OK,/
  a Twoim zdaniem, zdjęcie do paszportu nie jest OK?"

  Skoro wasze II przykazanie rzekomo zakazuje wykonywania wszelkich wizerunków, to wykonanie zdjęcia do paszportu jest jego złamaniem. :)
 • @roux 20:00:27
  "nie doczekasz się podania treści tej dysputy ;-))))"

  Nie szkodzi, już szukam. Jeśli będę miał energię to się do niej odniosę. Jest też parę bulli papieskich z tego czasu którę zawierają krytykę idei Lutra.
 • @Yarpen Zirgin 20:09:22
  /Skoro wasze II przykazanie/
  nie udawaj, że nie rozumiesz ;-)

  "(4) Nie będziesz czynił żadnego obrazu i żadnego wyobrażenia ani tego, co na niebie, ani tego, co na ziemi, ani tego, co w wodzie, ani tego, co pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał ani nie będziesz im służył, gdyż Ja, Jahwe, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym i za występki ojców zsyłam kary na ich dzieci, aż do trzeciego i czwartego pokolenia tak będzie z tymi, którzy Mnie nienawidzą" (Wyj 20:4-5 BWP)

  Możesz wyjaśnić, dlaczego KRK wyrzucił II przykazanie?
 • @roux 20:37:46
  Nie zmieniaj tematu i odnieś się do tego:

  "/zdjęcie do paszportu jest OK,/
  a Twoim zdaniem, zdjęcie do paszportu nie jest OK?"

  Skoro wasze II przykazanie rzekomo zakazuje wykonywania wszelkich wizerunków, to wykonanie zdjęcia do paszportu jest jego złamaniem.
 • @Pedant 20:30:43
  ja już znalazłem:

  "De Vio (nieco rozdrażniony):
  Czy chcesz, albo czy nie chcesz, dziś jeszcze artykuł ten odwołać musisz, inaczej bowiem z powodu tego jednego artykułu potępię i przeklnę wszystką twoją naukę.
  Luter:
  Ja nie mam innej woli, jako jedynie wole. Bożą. On niech ze mną postąpi, jako jemu się podoba. A gdybym miał czterysta głów, to wolałbym je wszystkie utracić, aniżbym świadectwo moje, za świętą, chrześciańską wydane wiarę, odwołać miał.
  De Vio:
  Ja nie przyszedłem tutaj kłócić się z tobą. Albo odwołaj, albo gotuj się, abyś zasłużoną odniósł karę.

  Poznał to Luter, że ustna rozprawa końca nie dojdą. Przeciwnik jego siedział tuż przed nim, jakby sam był papieżem, pokornego żądając i potulnego przyjęcia wszystkich swych nauk; odpowiedzi zaś Lutra, i takie nawet, które się na wyraźnych wyrokach Pisma świętego opierały, z góry zbywał tylko wstrząsaniem ramion, ironią lub też szyderstwem. "Luter uznał za rzecz stosowniejsza, piśmienną dać mu odpowiedź. Pomyślał sobie, że środek taki pozostawia pogwałconej stronie przynajmniej jedną nadzieją, a mianowicie tę, że inni jeszcze ludzie rzecz osądzą, a potem niechaj zadrży niesprawiedliwy wróg, który przez krzyki i gwałty stał się panem pobojowiska.


  Kajetan, Tomasz de Vio, Cajetanus, ur. 20 II 1469, Gaeta, zm. 10 X 1534, Rzym,
  wł. teolog i filozof, kardynał;
  odnowiciel tomizmu (1507–22 komentarz do Sumy teologicznej); generał dominikanów 1508–18, kardynał 1517, zwolennik odnowy katolicyzmu, oponent M. Lutra (dysputa 1518 w Augsburgu).
  (Encyklopedia PWN)
 • @roux 20:55:13
  A teraz wskaż jeszcze źródło, z którego zaczerpnąłeś zamieszczony przez siebie fragment. Uprzedzam, że jeżeli tego nie zrobisz, to komentarz trafi na śmietnik.
 • @roux 20:55:13
  "ja już znalazłem:
  "De Vio (nieco rozdrażniony):
  Czy chcesz, albo czy nie chcesz, dziś jeszcze artykuł ten odwołać musisz, inaczej bowiem z powodu tego jednego artykułu potępię i przeklnę wszystką twoją naukę.
  Luter: "

  Jak się sprężę, to uważnie przestudiuję argumenty oby stron. Postaram się uczciwie i życzliwie przedstawić ich sedno, aby można było wyrobić sobie zdanie, kto ma rację i w czym. Często w takich sprawach obie strony mają dobre argumenty.
 • @Yarpen Zirgin 20:57:27 voila
  J.H.Merle d`Aubigne „Historia Reformacyj XVI wieku"
 • @roux 20:07:49
  beata Maria semper virgo - niestety wiedza ani logika nie sa wasza mocna stroną
 • @Pedant 21:06:57
  kardynał miał dla Lutra propozycję nie do odrzucenia:


  „Czy chcesz," zapytał się legat, „mieć zapewnienie bezpiecznego po-chodu do Rzymu?"
  Bez wątpienia byłoby Kajetanowi przyjemną, gdyby wniosek jego został przez Lutra przyjęty; tym bowiem sposobem byłby kardynał wywinął się ze sprawy, której trudność na każdym kroku coraz więcej stawała się widoczna. Do tego byłby Luter z kacerstwem swem w takie dostał się ręce, które podobnym sprawom zaradzić umiały. Reformator atoli, poznawszy niebezpieczeństwo położenia swego już w Augsburgu, nie miał najmniejszej ochoty zgodzić się na wniosek, zmierzający do tego, aby ze zwiazanemi rękoma i nogami wydał siebie na pastwę śmiertelnych swych wrogów. Dla tego odrzucał on takowy, ilekroć go ponowiono. Legat znowu nie dał spostrzedz po sobie, jak bardzo go takie wzbranianie się Lutra obchodzi, owszem okrywszy się płaszczem godności swojej, uzbroiwszy się w pewien uśmiech litości, którym wewnętrzne wzburzenie uczuć swych ukryć się usiłował, pozwolił ustąpić Lutrowi, czyniąc to z pewnem ścisłem przestrzeganiem wszelkich form grzeczności jako człowiek, który innym razem więcej dostąpić się spodziewa.
 • @Pedant 18:50:14
  co niby było złego w scholastyce - owszem, doszło w końcu do jej wyjałowienia poprzez tautologie, ale aparat logiczny był bez zarzutu.

  A poza tym jaki był główny postullat tomizmu? Otoż uzgodnienie wiary z rozumem (katolicyzm to wiara racjonalna), zas Luter głosił powrót do czystego fideizmu. A jako niedouk odrzucił cały dorobek filozofii grecko-rzymskiej z wyjątkiem Augustyna z Hippony, którego zresztą interpretował w sposób skrajny myląc boską wszechwiedzę z predestynacją.

  pozdr
 • @roux 20:00:27
  Dyspute sobie sam wyszukaj, nie bądź leniem
 • @MacGregor 21:11:55
  miej odwagę przetłumaczyć to łacińskie zdanie,

  /nie sa wasza mocna stroną?

  widzę, że uciekasz się do erystyki ;-))
 • @Pedant 18:50:14
  "wiara" to były przede wszystkim słowa Nowego Testamentu.
  - żeby akurat Nowego ;)

  Poza tym luterańska a potem kalwińska predestynacja to nie NT, ale źle interpretowany augustianizm.

  Ale mniejsza z tym - podziwiam swadę, z jaką nasze neonowe niedouki (Roux, barabar czyli z grecka bełkot czy Obi wan kenobi od lwa itp) wdeptują w błoto dziesiątki doktorów koscioła powszechnego bo akurat tylko oni sami dobrze odczytują pismo. najlepszy przyklad to te zdjęcia do paszportu - niezakazane w Deuteronomium, o czym pouczają nauki broszurek z Brooklynu ;)
 • @roux 21:16:46
  błogosławiona Maryja zawsze dziewica
 • @MacGregor 21:16:04
  "co niby było złego w scholastyce - owszem, doszło w końcu do jej wyjałowienia poprzez tautologie, ale aparat logiczny był bez zarzutu."

  Dalej czekam na odpowiedź, abym nie musiał zgadywać co Pan miał na myśli twierdząć że Kajetan pokonał Lutra w debacie. Konkrety proszę.
 • @MacGregor 21:16:04
  W sumie był augustianinem, stąd pewnie znał Augustyna
 • @Wican 21:40:27
  prawda

  https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/347

  sola haeresis czyli marny zywot ML ;)
 • @Pedant 21:30:11
  muszé poszukac

  pozdr
 • @Pedant 21:30:11
  Taka jest opinia m.in.prof A Wielomskiego ( wiadomo, sługa Babilonu)

  Ciężko cos znaleźc, np. to:

  https://drive.google.com/file/d/1enN7jXKg2k3JHXTD3CXhbJhEYDXskywu/view

  autorem jest katolik nawrócony z protestantyzmu

  pozdr
 • @MacGregor 01:13:25
  "Taka jest opinia m.in.prof A Wielomskiego ( wiadomo, sługa Babilonu)"

  Ważne czy i jak ta opinia jest uzasadniona.

  "Ciężko cos znaleźc, np. to:
  https://drive.google.com/file/d/1enN7jXKg2k3JHXTD3CXhbJhEYDXskywu/view
  autorem jest katolik nawrócony z protestantyzmu"

  Zacząłem czytać. To coś poważnego. Dzięki.
 • @Pedant 07:24:44
  "Zacząłem czytać. To coś poważnego. Dzięki."

  Dygresja, znalazłem fajny artykuł o sporze na Zjezdzie w Wormacji, w Encyklopedii Brytujskiej:

  https://www.britannica.com/biography/Martin-Luther/Diet-of-Worms
 • Mnie u heretyków "bawią" ich tutejsi sojusznicy.
  Ludzie, którzy oficjalnie pozuja na wrogow religii, a zwykle okazuje sie, ze są wrogami tylko jednej religi. I heretykom stawiaja piątki.
  Ale cóz, jak niedawno powiedział przeor benedyktynów z Doliny Poległych:
  "„Szaleństwo Krzyża jest nadal zgorszeniem dla wielu i to nawet po dwóch tysiącach lat. Są tacy, którzy uważają, że oddawanie czci komuś wiszącemu na drzewie jest absurdem, ponieważ byłby to ostateczny znak niepowodzenia”
 • @Wican 08:58:44
  "Ludzie, którzy oficjalnie pozuja na wrogow religii, a zwykle okazuje sie, ze są wrogami tylko jednej religi. I heretykom stawiaja piątki."

  Ta "jedna religia" to zwyklę religia dominująca w danym kraju. Trudno aby w buddyjskim kraju, "wrogowie religii" krytykowali luteranizm.

  Trzeba się strzec manii prześladowczej i egocentryzmu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30