Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 1568 komentarzy

Lustro

Yarpen Zirgin - W lustrze widzimy siebie takimi, jacy jesteśmy.

Dwunasty Apostoł

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak oni znają Biblię?

Pytanie, które mnie "zadziwiło" u ustach bojownika stającego w obronie "Boga Ojca, jak również Boga Syna", czyli 57KerenOra:

Jeżeli Dwunastym Apostołem nie został Paweł to... kto nim jest?!

Jest ono przykładem obrazującym podejście do Pisma Świętego takich osób: Oni czytają Biblię w poszukiwaniu tego, co "potwierdzi" ich przekonania, a każda inna informacja czy nauka, która nie wpasowuje się w ich poglądy, jest pomijana. 57KerenOr wymyślił sobie, iż Dwunastym Apostołem, który zajął miejsce Judasza, stał się św. Paweł:

(...) uznaję Apostoła Pawła Dwunastym Apostołem Bożym.

Jakie są tego skutki? Czytając Dzieje Apostolskie bohater tego wpisu będzie ignorował fragment pierwszego rozdziału, w którym opisano to wydarzenie:

Dz 1,15-26

(15): Wtedy Piotr w obecności braci, a zebrało się razem około stu dwudziestu osób, tak przemówił: (16): "Bracia, musiało wypełnić się słowo Pisma, które Duch Święty zapowiedział przez usta Dawida o Judaszu. On to wskazał drogę tym, którzy pojmali Jezusa, (17): bo on zaliczał się do nas i miał udział w naszym posługiwaniu. (18): Za pieniądze, niegodziwie zdobyte, nabył ziemię i spadłszy głową na dół, pękł na pół i wypłynęły wszystkie jego wnętrzności. (19): Rozniosło się to wśród wszystkich mieszkańców Jerozolimy, tak że nazwano ową rolę w ich języku Hakeldamach, to znaczy: Pole Krwi. (20): Napisano bowiem w Księdze Psalmów: Niech opustoszeje dom jego i niech nikt w nim nie mieszka, A urząd jego niech inny obejmie. (21): Trzeba więc, aby jeden z tych, którzy towarzyszyli nam przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał z nami, (22): począwszy od chrztu Janowego aż do dnia, w którym został wzięty do nieba, stał się razem z nami świadkiem Jego zmartwychwstania".(23): Postawiono dwóch: Józefa, zwanego Barsabą z przydomkiem Justus, i Macieja. (24): I tak się pomodlili: "Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, (25): by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą". (26): I dali im losy, a los padł na Macieja.I został dołączony do jedenastu Apostołów.

Jest to rleacja ze spotkania, w czasie którego uzupełniono grono Dwunastu Apostołów o Macieja, który zastąpił Judasza. Jednakże, jak znam takie osoby, ponieważ przekonania 57KerenOra są w tej materii inne, to nawet jak mu się palcem pokaże ten fragment, to i tak będzie twierdził, że dwunastym Apostołem jest św. Paweł.

KOMENTARZE

 • AUTOR
  CZY DOPRAWDY YARPEN ZIRGIN UWAŻASZ, ŻE NIE ZNAM TEGO FRAGMENTU, KTÓRY PRZYTOCZYŁEŚ? CZY UWAŻASZ, ŻE NIE WIEDZIAŁEM O TYM, ŻE JEDEN Z WAS ÓW URYWEK ZACYTUJE? OJ KOLEGO YARPEN...

  Jednak poczekam z odpowiedzią na to zagadnienie i z zaciekawieniem przyjrzę się odpowiedzi tych, którzy znają fragment, który ZAPROPONOWAŁEŚ.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 08:51:51
  Skoro zadajesz swoje pytanie, a wcześniej stwierdziłeś, że to św. Pawła uznajesz za 12 Apostoła, to jest do równoznaczne z faktem, iż ignorujesz informacje zawarte w Dz 1,15-26.
  Sam jesteś sobie winien.

  Aha... Ja nie "zaproponowałem", jak to twierdzisz, tego fragmentu jako odpowiedzi na Twoje pytanie. Po prostu go wskazałem jako ten, który zawiera tę informację. :)
 • @Yarpen Zirgin
  OK! PO PROSTU WSKAZAŁEŚ TEN FRAGMENT KTÓRY ZAWIERA TĘ INFORMACJĘ!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • Oczywistym jest, że KerenOr w tej sprawie plecie bzdury
  Jezus odchodząc z tego świata pozostawił swoim uczniom Ducha Świętego, który zastępuje osobę Jezusa. Tak więc wybór Macieja był wyborem potwierdzonym przez Jezusa w osobie jego "przedstawiciela" Ducha Świętego.

  Paweł sam twierdził iż objawił mu się Jezus, podobnie jak dziś wielu twierdzi, że mieli objawienia. Jeśli pojawiał się wśród 12 apostołów to jako gość a nie jeden z nich. Tak więc uznawanie Pawła za jednego z 12 jest totalną bzdurą przeczącą zapisom Dziejów Apostolskich. Oczywiście Paweł był apostołem, zgodnie z ówczesnym rozumieniem tego słowa ale nie jednym z 12.
 • @Zawisza Niebieski 09:05:05
  Sęk w tym, że 57KerenOr lepiej od Apostołów wie kto został wybrany aby zastąpić Judasza, więc... Po co się zajmować tym, co zrobił św. Piotr z pozostałymi dziesięcioma Apostołami aby uzupełnić skład do dwunastu? ;)
 • @57KerenOr 08:51:51
  Autor udowodnił Ci, że nie znasz podstaw w literze Biblii. Gdybyś nie napisał, że Paweł był dwunastym, to może byś się wybronił.
 • @Wican
  GDYBY ZALEŻAŁO MI NA WASZYM POPARCIU TO BYŁ PISAŁ POD PUBLICZKĘ!

  Ciekawe dlaczego nie zwracasz uwagi Zawiszy, który oficjalnie nie zgadza się z nauką kościoła katolickiego a jest katolikiem i nie wierzy w Pana Jezusa jako Boga. Swego czasu zrobił wielką wtopę stwierdzając, że Pan Jezus nie nazwał się nigdy Synem Boga Ojca.

  A gdy znowu temu "historykowi' coś się udowodni to albo właśnie wyjechał na tydzień lub dwa albo chyłkiem przechodzi do innego tematu.

  Napisałeś do mnie:

  "Gdybyś nie napisał, że Paweł był dwunastym, to może byś się wybronił".

  Nie cóż nie lubię lizać butów. Wystarczy, że jest tutaj taki jeden co nazywa się roux!

  Cześć!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 11:27:35
  Jesteś intelektualnym oszustem bez odwagi cywilnej. Inaczej byś się przyznał do pomyłki.
  Kiedy dyskutuję z Zawiszą, to dyskutuję z Zawiszą. Ale notka Szanownego Zawiszy, przecież nie dotyczy.
  Gdyby dotyczyła, to może bym się odniósł. O ile bym posiadał należytą wiedze
 • Tematyka roli Pawła już nie raz była omawiana na portalu
  Paweł był reformatorem nauki sekty Nazarejczyków (sekta w judaizmie której pierwszym przywódcą był Jakub brat Pański, rola Piotra jest dyskusyjna bo niby podczas I wizyty Pawła w Jerozolimie jest na równi z Jakubem, już w Antiochii wydaje się bać wysłanników Jakuba) religię chrześcijan, bo już na tym etapie chrześcijaństwo przestaje być sektą w judaizmie mamy w Antiochii, później gdy Paweł zostaje wywieziony z Jerozolimy osiada w Rzymie buduje swą sektę w tym mieście, tyle, że to już nic nie ma wspólnego z Nazarejczykami. Nowy Testament w głównej mierze oparty jest na nauce Pawła, większość listów NT to listy Pawła lub jego uczniów, z Ewangelii jedynie Mateusza powstała w środowiskach Nazarejczyków, choć język ew. Jana wskazuje iż na to, że podstawowym językiem autora był aramejski.

  Widzisz KerenOr rozważając Biblię z naukowego punktu widzenia nie uwzględnia się swojej wiary, bo do niczego dobrego to nie prowadzi. Ja nie jestem kaznodzieją jak usiłujesz być ty. Tematyka ta interesuje mnie tak, jak powinna interesować każdego chrześcijanina, a wiara to już prywatna sprawa każdego z nas. Ja tam nikogo nie przekonuję do moje i jeśli rozmawiam to tylko z naukowego punktu widzenia.
  Ty katolika widzisz jako takiego, co Biblii od lat nie czytał i wie tylko to, co mu ksiądz w czasie mszy przeczyta. Takim katolikiem to ja na pewno nie jestem.

  Tak, myliłem się co do tego, czy Jezus określił się Synem Boga, choć to pojęcie dziś inaczej rozumiemy niż starożytni. Pisałem o tym w artykule. Ja do błędu, jakiejś niewiedzy potrafię się przyznać, ty zaś idziesz w zaparte, jak w przypadku roli Pawła.
 • Co do komentarzy, to rzeczywiście dwa komentarze zostały usunięte
  Jeden KerenOr do autora a drugi KerenOr do Wicana. Nie są to dobre praktyki pochwalane przez administrację tego portalu. Nie tak prowadzimy tu dyskusję.
 • @Zawisza Niebieski 14:10:38
  Usuwam komentarze, które nie dotyczą tematu wpisu lub są zwykłym offtopowaniem w nadziei, że uda się mu uciec od poruszonej kwestii. Jak ktoś chce porozmawiać o innych sprawach, niż te poruszone we wpisie, to zawsze może wysłać odpowiednią wiadomość do właściwej osoby.
 • @Zawisza Niebieski 13:59:08
  Nie wiem, czy tacy Felasze nie są spadkobiercami żydowskich chrześcijan. Bo obecnie uważa się ich za grupę, która wyewulowała z chrześcijaństwa a nie z judaizmu (choć oni zawsze chyba uważali się za żydów). Jak kojarze, Felasze nie obchodzą Purim i CHanuki. Kanon Biblii Felaszów jest taki sam jak Kościoła Etiopii. Felasze znali też monastycyzm, żydzi tego nie mają. Felasze nie znali hebrajskiego. Nie znali też Talmudu i Miszny. Oprócz mnichów, są też kapłani. Wśród żydów kapłanów nie ma od zburzenia drugiej świątyni.
  Trochę odbiegłem od tematu, ale to mnie interesuje, a nie mam czasu, aby bardziej przy tym "przysiąść.
 • @Wican 15:01:14
  Judaizm w dawnych czasach nie był tak hermetyczny jak dziś, choć dziś też jest możliwość przejścia na judaizm, nazywa się to konwersją. Proces jest długi i wymaga udowodnienia iż czyni się to z przyczyn wiary, taką informację swego czasu uzyskałem w jednej z synagog, którą zwiedzałem. Fellaszowie to właśnie taki jeden z narodów który przyjął judaizm, innym są nasi Chazarowie. Tych odłamów w judaizmie było wiele, ale również chrześcijaństwo miało ich wiele w starożytności mieliśmy chrześcijan Pawła, o którym tu mowa, byli gnostycy wywodzeni od Szymona Maga, czy też późniejsze rozejścia się pojawiające się wraz z wprowadzaniem reform, jak Koptowie.

  Takich tłumaczących naukę Jezusa po swojemu zawsze było wielu, jak tutaj przykładowo KerenOr.
 • @Yarpen Zirgin 14:20:01
  W zasadzie przecież temat Pawła apostoła jest już zamknięty, co więcej można powiedzieć, więc jeśli ludzie o sprawach około religijnych pogadają to przecież nic złego nie jest. Widziałem te komentarze, nie były jakieś bardzo burzące poczucie dobrego smaku.
 • @57KerenOr 11:27:35
  dajesz popis chamstwa, Kolego
 • @roux
  WITAJ KOLEGO ROUX!

  Bardzo dobrze rozwinąłeś komentarz. Ile tutaj jest przenośni i słownych wolt... Ile porównań... Bardzo mało ludzi w tak krótkich słowach potrafi zamknąć tak wiele treści!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • 57KerenOra to szeregowy wolnomularz rytu szkockiego (FRANCYjskiego), więc nic dziwnego, że jeden z faryze-uszy freemason jest
  jego największym IDOLEM /bałwanem.


  Chrystys mówił o sobie, że jest SYNEM CZŁOWIECZYM !


  Chrystys mówił też, że wszyscy ludzie mają TYLKO JEDNEGO Ojca i jest On w NIEBIE.

  A TO przecież bez żadnych wątpliwości ZANCZY, że WSZYSCY ludzie SĄ DZIEĆMI / SYNAMI swojego Stwórcy !!!!! -

  Chyba bardziej jasne, proste, logiczne i wyjaśniające tą wątpliwość stwierdzenie być nie może.  Chrystys mówił też, że obrażanie Jego BĘDZIE WYBACZONE, ale obrażanie naszego i Jego Ojca jest NIEWYBACZALNE.

  To Jego pouczenie chyba też wyjaśnia kim był i jest Chrystus-Mesjasz.

  http://m.neon24.pl/093662c0fa271a0c42637858838882fc,0,0.png


  Bogumił Boguchwał
 • Kto był prawdziwym apostołem/wysłnnikiem Chrystusa, a kto był ZAKŁAMANYM apostołem UZURPATOREM i największym wrogiem Mesjasza.
  .  https://m.neon24.pl/4707c348e762bb8e0a7c63e1aa2a7c0d,14,0.png

  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska albo Bogumił Boguchwał
  https://dinoanimals.pl/wp-content/uploads/2020/02/Sen-ludzi-i-zwierzat-2-390x220.jpg


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Zawisza Niebieski 15:28:54
  Są różne synagogi. W tzw. postępowej (czy jakoś tak), nie każdy rabin wymaga obrzezania. Polski rabin wymaga. Ale chyba odłam ortodoksyjny tego nie uznaje. Zresztą, judaizm zawsze był zróżnicowany. I to co można nazwać konserwatywnym czy ortodoksyjnym, nie zawsze musi oznaczać, to co nam się wydaje. Weźmy zięcia Trumpa. Podobno ortodoks, a wpsiera finansowo kręgi LGBT.
  Ponoć te 2 lata trzeba przetrwać aby zostać żydem. CHyba, że zrobi się jakąś mistyfikację. Kadlcik kiedyś powiedział Ziemkiewiczowi, że jak ten chce, to mu przodka żydowskiego znajdą.
 • @57KerenOr, najwyraźniej nie jest trudno zatkać ci PASZCZĘ :) - Twój babiloński bałwan/idol cię demaskuje.
  .


  Jak wynika z twoich wypowiedzi, jesteś zaślepionym ślepcem i dlatego
  nie wiesz, nie masz pojecia do kogo się modlisz.


  Po miłości do kłamców, kłamstw i oczywiście ich własnych kłamstwach ich poznacie.


  https://www.sofokles.eu/environment/cache/images/0_0_productGfx_b7f2be05d273531d24ff710d44e680b9.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @
  APOSTOŁ PAWEŁ, DWUNASTYM APOSTOŁEM I NIKT Z WAS TEGO NIE ZMIENI!

  PSY SZCZEKAJĄ A ....

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 22:51:27
  A podobno to Kościół katolicki zaprzecza temu, co jest w Biblii... :D
 • @Yarpen Zirgin
  KOŚCIÓŁ KATOLICKI OSZUKUJE SWOICH WIERNYCH!

  Ja dzięki łasce Pana Jezusa prawie cztery dekady nie należę do tego kościoła i jestem z tego bardzo dumny. Ta organizacja ma na swych rękach krew mionów ludzi, pomordowanych w INKWIZYCJACH jakie nawiedziły Europę od XII do prawie XIX wieku. Ale najważniejszą rzeczą jest to, że podeptali Naukę Pana Jezusa a to jest ogromne przewinienie za które odpowiedzą , zresztą nie tylko oni, ale wszyscy którzy nie znają i nie przestrzegają NAUK PANA JEZUSA.

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @Yarpen Zirgin
  NIE TYLKO KOŚCIÓŁ KATOLICKI ...

  Napisałeś:

  //A podobno to Kościół katolicki zaprzecza temu, co jest w Biblii... :D//


  Wszystkie wyznania począwszy od świadków, katolików, zielonoświątkowców, adwentystów, prawosławnych , itp itd, to organizacje założone przez człowieka i tam prym wiedzie człowiek a nie Bóg. Te organizacje zostały założone po to, by człowiek błądził a nie szukał Boga!

  Prawdziwie wierzący człowiek nie należy do żadnych sekt, czy wyznań , prawdziwie wierzącemu człowiekowi nie narzuca się myślenia innych ludzi(guru) a tak jest w tych wszystkich wyznaniach! Apostołowie byli wolnymi ludźmi i Pan Jezus im nic nie narzucał , dlatego pierwszym krokiem jaki powinien zrobić człowiek jest czytanie Nauk Pana Jezusa i wsłuchiwanie się w Jego zalecenia, Jego a nie ludzi!

  Prawie wszyscy ludzie którzy tu piszą, pozbawieni są Mądrości Bożej, to puste gaduły które swe wywody opierają na nauce jakiś guru którzy mają z tego swój udział. Prosta odpowiedź, jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o.....to są prawdziwi Judasze, jak najdalej od światowych wyznań, chcesz poznać prawdę, czytaj i módl się do Zbawiciela!

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 09:56:59
  "KOŚCIÓŁ KATOLICKI OSZUKUJE SWOICH WIERNYCH!"

  No cóż, wobec tego pozostaje Ci teraz jedynie udowodnić to oskarżenie. Wskaż, proszę, przykłady takich oszustw.

  "Ta organizacja ma na swych rękach krew mionów ludzi, pomordowanych w INKWIZYCJACH jakie nawiedziły Europę od XII do prawie XIX wieku. "

  Ciekawa teza w świetle faktu, że badania historyków oparte na dokumentach z czasów działania Inkwizycji stwierdzają, iż liczba skazanych na śmierć nie przekroczyła 20 tys osób (średnio 33 na rok przyjmując okres działania na lata 1200-1800 n.e.). Może powinieneś zmienić źródła, z których korzystasz, z pseudoapologetycznych na naukowe?

  "Ale najważniejszą rzeczą jest to, że podeptali Naukę Pana Jezusa a to jest ogromne przewinienie za które odpowiedzą , zresztą nie tylko oni, ale wszyscy którzy nie znają i nie przestrzegają NAUK PANA JEZUSA."

  To ja poproszę o wskazanie przykładów takich "podeptanych nauk Pana Jezusa" w wykonaniu Kościoła katolickiego. Konkretnie, czyli stosowny cytat z Ewangelii i dowód, że Kościół ma ją w rufie.
 • @60grzegorz 10:15:14
  Ślicznie usiłujesz odwrócić uwagę od faktu, że twierdząc, iż św. Paweł był dwunastym Apostołem, zaprzeczasz informacjom zawartym w Dz 1,15-26.
 • @Yarpen Zirgin
  //Ciekawa teza w świetle faktu, że badania historyków oparte na dokumentach z czasów działania Inkwizycji stwierdzają(...)//

  Badania można spreparować i zatuszować czego wspaniałym przykładem jest choćby dzisiaj, tuszowanie przez niektóre organizacje , faktu że to Niemcy byli ofiarami II wojny światowej, tak wygląda właśnie mydlenie oczu a upłynęło dopiero 70 lat od wojny a co dopiero można zrobić czyli nakłamać skoro od Inkwizycji upłynęło powiedzmy 150 lat.

  Według waszych rozumowań wcale się nie zdziwię jak Hitler zostanie za kilka lat oczyszczony i beatyfikowany.

  Co do wszelkich udowodnień, nie mogę tobie nic udowodnić, wiesz dlaczego!? Ponieważ ty i większość tutaj piszących, podchodzi do rozmowy z wiadomościami z trzeciej lub czwartej ręki podanymi i nie ma w nich żadnej krzty prawdy, więc co mam tobie udowadniać skoro i tak podepczesz to , co napiszę!

  Wiesz, żebyś mnie dobrze zrozumiał tłumaczenie się wam z czegoś, czego nie rozumiecie przypomina mi czasy ubecji, kiedy ludzie wzywani byli na przesłuchanie , mówili prawdę a oni i tak nie wierzyli i robili swoje, bo taki był plan!

  Nie gniewaj się ale tak wygląda z góry narzucony plan działania nie tylko jeśli chodzi o polityczne sprawy ale również duchowe.

  Ja ze swej strony powtórzę, Paweł to dwunasty apostoł bo tak ZARZĄDZIŁ PAN JEZUS i czy wy to rozumiecie, czy nie, to wasza sprawa.

  Co zaś się tyczy kościoła katolickiego mam również pewien przykład bardzo podobny do poprzedniego czyli politycznego ale go nie wspomnę.

  Są sprawy których człowiek nie jest w stanie przekazać, dlatego, że trzeba je czuć, a uczuć jak wiesz, nie da się opisać!

  Bardzo bym chciał na temat katolicyzmu coś dobrego napisać, ale nie mogę, ponieważ wiem kim oni są czego nauczają i jak wiele złego zrobili!

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 11:17:44
  "//Ciekawa teza w świetle faktu, że badania historyków oparte na dokumentach z czasów działania Inkwizycji stwierdzają(...)//

  Badania można spreparować i zatuszować(...)"

  No cóż, pozostaje Ci UDOWODNIĆ, że badania historyków na temat Inkwizycji zostały "spreparowane" i rzeczywista liczba skazanych na śmierć była wyższa, niż to wynika z zachowanych dokumentów.

  "Co do wszelkich udowodnień, nie mogę tobie nic udowodnić, wiesz dlaczego!? "

  Wiem. Bo jedyne, co potrafisz, to ślepe powtarzanie cudzych oskarżeń. Tekst....
  "(...) ty i większość tutaj piszących, podchodzi do rozmowy z wiadomościami z trzeciej lub czwartej ręki podanymi i nie ma w nich żadnej krzty prawdy, więc co mam tobie udowadniać skoro i tak podepczesz to , co napiszę!"

  ...to tylko ucieczka od niewygodnego dla Ciebie faktu, że nie jesteś wskazać i udowodnić nawet jednego przykłady oszukiwania wiernych przez Kościół katolicki. Gdybyś był w stanie to zrobić, to nie lałbyś wody, tylko sypał przykładami i dowodami jak z rękawa.

  "Ja ze swej strony powtórzę, Paweł to dwunasty apostoł bo tak ZARZĄDZIŁ PAN JEZUS i czy wy to rozumiecie, czy nie, to wasza sprawa."

  Intrygująca teza w świetle faktu, iż w Biblii nie zapisano takiego "zarządzenia", a Dz 1,15-26 zawierają inną informację na temat tego, kto został dołączony do Dwunastu w miejsce Judasza.


  "Bardzo bym chciał na temat katolicyzmu coś dobrego napisać, ale nie mogę, ponieważ wiem kim oni są czego nauczają i jak wiele złego zrobili!"

  I jakoś tak dziwnie się składa, że zapytany o dowody, które potwierdzą Twoje oskarżenia, momentalnie uciekasz z tematu.
 • @Yarpen Zirgin
  A BROŃ SOBIE...

  Tego twojego katolicyzmu, broń, ja nie mam najmniejszego zamiaru produkować się i udowadniać , ba prostować to co watykan napłodził złego przez dwa tysiące lat .

  Każdy z was ma możliwość czytania Pisma Świętego , każdy z was ma jakiś swój rozum, swoje sumienie, swoją mądrość i choćby na zasadzie samych uczynków , jest w stanie określić czy ten kościół jest naprawdę kościołem prawdziwym czy swoistym kameleonem który tylko mówi, a nie czyni!

  Któregoś dnia dowiesz się kogo broniłeś i komu służyłeś, ja życzę tobie wszystkiego najlepszego a przede wszystkim, mądrości Bożej!

  P.s Co do dowodów to już tobie napisałem, pytanie pozostaje tylko jedno: Po co tobie one, skoro i tak są one tobie niepotrzebne ponieważ z góry je odrzucisz Tak właśnie działają wyznania, sekty, organizacje.

  Pozdrawiam!

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 12:11:26
  Dziękuję. Właśnie potwierdziłeś, że nie masz niczego na poparcie swoich oskarżeń pod adresem Kościoła i katolików (o historykach nie wspominając). Typowe zaklinanie rzeczywistości i ucieczka w "sam sobie znajdź dowody" w nadziei, że nikt nie zauważy, iż Twoje oskarżenia to czyste gołosłowie.
 • @ALL
  PAWEŁ JEST 12 APOSTOŁEM A NIE MACIEJ!

  Proponuję Czytelnikom mój nowy artykuł:

  https://57kerenor.neon24.pl/post/155230,pawel-12-apostolem-wybranym-przez-pana-jezusa-a-nie-maciej


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Yarpen Zirgin
  COŚ TOBIE POWIEM...

  Ja kiedyś bardzo dawno temu szukałem prawdy, rozmyślałem skąd jesteśmy i dokąd idziemy, gdzie mieszka prawda i kto to wszystko stworzył, ale szukałem, rozmyślałem nie pytałem nikogo ani nie prosiłem o żadne dowody , ponieważ czułem że na to wszystko może mi odpowiedzieć Pan Jezus i tak też się stało!

  Mój Pan, Mój Zbawiciel, Mój Bóg Jezus Chrystus Powiedział: Szukajcie a znajdziecie, pukajcie a będzie wam ...

  Ja zadałem sobie wiele trudu, a skoro mam szukać i pukać to czy nie sądzisz że i ty powinieneś to zrobić, dlaczego więc mam tłumaczyć tobie coś, na czym tobie wcale (NA RAZIE) nie zależy!?

  Mówisz, że nie mam nic na poparcie swoich oskarżeń, hm...powtórzę raz jeszcze, co to da, ja znam twoje odpowiedzi, a raczej spreparowaną obronę obracającą i udającą , PRAWDĘ.

  To nie ma sensu, nie ma bo nie szukasz prawdy, ty szukasz własnej chwały.

  Gołosłowie powiadasz, dobra niech tak zostanie.

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @57KerenOr 12:51:43
  "PAWEŁ JEST 12 APOSTOŁEM A NIE MACIEJ!"

  W Twoim mniemaniu. W Piśmie Świętym mamy na ten temat coś innego zapisane:

  Dz 1,23-26
  (23): Postawiono dwóch: Józefa, zwanego Barsabą z przydomkiem Justus, i Macieja. (24): I tak się pomodlili: "Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, (25): by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą". (26): I dali im losy, a los padł na Macieja.I został dołączony do jedenastu Apostołów.

  Możesz okłamywać siebie i innych ludzi, którzy złapią się na Twoje ściemy, ale nikogo innego nie zdołasz: Głosisz WŁASNE nauki, a nie to, co mamy zapisane w Biblii na temat tego, kto został Apostołem w miejsce Judasza.

  Ps. Do tego wpisu pewnie się odniosę, bo zafascynowała mnie manipulacja czytelnikiem, której się tam dopuszczasz.
 • @60grzegorz 12:57:22
  Guzik masz, a nie prawdę. Bzdurne oskarżenia, które ślepo powtarzasz za podobnymi Tobie ludźmi, a nie fakty. Gdybyś miał prawdę, to sypałbyś przykładami i dowodami jak z rękawa, a nie odsyłał mnie do "sam sobie znajdź" i lał wodę. Przykro mi, ale spotkałem już sporo osób podobnych Tobie i ZAWSZE się okazywało, że nie byli w stanie przedstawić dowodów, które potwierdzały by prawdziwość ich oskarżeń. Niczym się nie wyróżniasz; Ta sama mieszanka uników i ataków mających odwrócić uwagę od niewygodnego faktu braku argumentów.
 • @Yarpen Zirgin
  ?

  Napisałeś:

  "Do tego wpisu pewnie się odniosę...".

  To pewnie się odnieś!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 13:29:37
  Nie pali się. O Twoich manipulacjach napiszę osobny wpis. Tutaj możemy sobie podyskutować o tym, jak to zaprzeczasz temu, co Biblia podaje na temat tego, kto został dołączony do grona Dwunastu w miejsce zmarłego Judasza:

  Dz 1,23-26
  (23): Postawiono dwóch: Józefa, zwanego Barsabą z przydomkiem Justus, i Macieja. (24): I tak się pomodlili: "Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, (25): by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą". (26): I dali im losy, a los padł na Macieja.I został dołączony do jedenastu Apostołów.

  Możesz okłamywać siebie i innych ludzi, którzy złapią się na Twoje ściemy, ale nikogo innego nie zdołasz: Głosisz WŁASNE nauki, a nie to, co mamy zapisane w Biblii na temat tego, kto został Apostołem w miejsce Judasza.
 • @Yarpen Zirgin
  Skoro tak to, co wnioskujesz z powyższych wersetów:

  1 List do Tesaloniczan
  (2) Wszak wiecie, jakie przykazania daliśmy wam w imieniu Pana Jezusa.
  (1 List do Tesaloniczan 4:2)
  2 List Piotra
  (21) Lepiej bowiem byłoby dla nich nie poznać drogi sprawiedliwości, niż poznawszy ją, odwrócić się od przekazanego im świętego przykazania.
  (2 List Piotra 2:21)
  1 List Jana
  (3) A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy.
  (1 List Jana 2:3)
  (7) Umiłowani, nie podaję wam nowego przykazania, lecz przykazanie dawne, które mieliście od początku; a tym przykazaniem dawnym jest to Słowo, które słyszeliście.
  (1 List Jana 2:7)
  (2) Po tym poznajemy, iż dzieci Boże miłujemy, jeżeli Boga miłujemy i przykazania jego spełniamy.
  (1 List Jana 5:2)
  (3) Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe.
  (1 List Jana 5:3)
  2 List Jana
  (5) A teraz proszę cię, pani, abyśmy wzajemnie się miłowali, a nie podaję ci tego, jako nowego przykazania, lecz jako przykazanie, które mieliśmy od samego początku.
  (2 List Jana 0:5)

  Ewangelia Jana
  (15) Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.
  (Ewangelia Jana 14:15)
  (10) Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.
  (Ewangelia Jana 15:10)
  1 list do Koryntian
  (19) Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia, ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych.
  (1 list do Koryntian 7:19)
  List do Efezjan

  1 List Jana
  (4) Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma.
  (1 List Jana 2:4)

  Nie trzeba tu umysłu obdarzonego nadzwyczajnymi zdolnościami , by zauważyć o co chodzi Zbawicielowi i innym autorom tekstu. By nie kierować ciebie lub sugerować cokolwiek proszę byś odpowiedział mi o co chodzi w tych wersetach?

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg.
 • @60grzegorz 13:43:31
  Ależ ja znam te wersy, tylko czego one mają dowodzić w kwestii Twoich oskarżeń pod adresem Kościoła katolickiego?
 • @Yarpen Zirgin
  Skoro znasz, to powiedz o co chodzi autorom tych tekstów, jaka jest najważniejsza zawarta myśl w tych słowach!?

  Innymi słowy, jaka najważniejsza nauka jest tam zawarta?

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 13:51:13
  To TY przytoczyłeś te wersy, więc to TY masz przedstawić w jaki to sposób dowodzą one, że Kościół "podeptał Naukę Pana Jezusa". Zamiast zadawać pytania zabierz się za wykazanie, że Kościół katolicki, jeżeli dobrze odczytuję Twoje intencje, głosi nauczanie sprzeczne z tym, co jest w nich zapisane.
 • @Yarpen Zirgin
  Ja robię tylko mały wstęp i proszę o wytłumaczenie do czego dążą owi autorzy tych wersetów, skoro chciałeś argumenty zaraz je dostaniesz.

  Nie powinno tobie sprawić to problemów, bo przekładając to na szkołę podstawową jest to pytanie z klasy pierwszej ale dla pewności chcę wiedzieć jak to rozumiesz.

  Co do wykazywania fałszu, właśnie zaczynam to robić.

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 14:01:13
  No to zabierz się do wykazywania, że Kościół katolicki naucza inaczej, niż jest to podane w zacytowanych przez Ciebie fragmentach Biblii, przez co "podeptał Naukę Pana Jezusa".
 • @Yarpen Zirgin
  Prosta odpowiedz , gdzie jest to przykazanie w katolicyzmie?

  (8) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.

  (9) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą,

  (10) a okazuję łaskę aż do tysięcznego pokolenia tym, którzy mię miłują i przestrzegają moich przykazań.

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 14:12:55
  Ty mi tu nie zmieniaj tematu na Dekalog, tylko zajmij się wykazaniem, że Kościół katolicki naucza inaczej, niż to jest zapisane w cytatach, które wrzuciłeś o 13:43:31, przez co "podeptał Naukę Pana Jezusa".
 • @Yarpen Zirgin
  Ponawiam pytanie, chyba z dzieckiem nie rozmawiam, nie!?

  Prosta odpowiedz , gdzie jest to przykazanie w katolicyzmie?

  (8) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.

  (9) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą,

  (10) a okazuję łaskę aż do tysięcznego pokolenia tym, którzy mię miłują i przestrzegają moich przykazań.

  Czekam za odpowiedzią.


  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @Yarpen Zirgin
  YARPEN JA CZEKAM.

  To był najłatwiejszy i najprostszy argument jaki można było użyć.
  Uuuu...chłopie, dajesz plamę , twój katolicyzm wywalił się na pierwszym zakręcie i to jeszcze na jakim, prawie prostym.

  Tak, YARPEN, to jest to co napisałem tobie, przypomnę :

  //Co do wszelkich udowodnień, nie mogę tobie nic udowodnić, wiesz dlaczego!? Ponieważ ty i większość tutaj piszących, podchodzi do rozmowy z wiadomościami z trzeciej lub czwartej ręki podanymi i nie ma w nich żadnej krzty prawdy, więc co mam tobie udowadniać skoro i tak podepczesz to , co napiszę!

  Wiesz, żebyś mnie dobrze zrozumiał tłumaczenie się wam z czegoś, czego nie rozumiecie przypomina mi czasy ubecji, kiedy ludzie wzywani byli na przesłuchanie , mówili prawdę a oni i tak nie wierzyli i robili swoje, bo taki był plan!//

  Yarpen, proszę o odpowiedz, ratuj ten swój kościół, bo plama na całego!


  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 14:22:25
  No to podsumujmy: Uświadomiłeś sobie, że na podstawie cytatów, które wrzuciłeś o 13:43:31 nie zdołasz dowieść, iż Kościół katolicki "podeptał Naukę Pana Jezusa", więc zmieniasz temat na "bezpieczny", czyli popularne wśród protestantów kłamstwo, iż Kościół katolicki usunął II przykazanie. Aby pokazać, że to ściema, a ty nie znasz nauczania Kościoła katolickiego, wystarczy sięgnąć do trzech źródeł:


  1. W każdym katolickim przekładzie Pisma Świętego znajdują się fragmenty oznaczone siglami Wj 20,4-6 i Pwt 5,8-10. Nikt ich z Biblii nie usunął, ani nie ma żadnego zakazu czytania tych fragmentów.
  2. Nawiązując do możliwości czytania Wyj 20,4-6 prywatnie, to ten fragment Biblii jest wpisany do listy czytań mszalnych i w efekcie można go usłyszeć co trzy lata w ramach czytań niedzielnych w III niedzielę Wielkiego Postu.
  3. Pełny tekst przykazań, w żaden sposób nie ukryty, jest dostępny w Katechizmie Kościoła Katolickiego, który jest dostępny do kupienia w bodaj każdej katolickiej księgarni, a także za darmo w Internecie na kilku różnych witrynach (np. tutaj: www.katechizm.opoka.org.pl).

  Więcej na ten temat tutaj: https://yarpen-zirgin.neon24.pl/post/154798,re-czyli-odpowiedz-na-cudzy-wpis-cz-1
 • @Yarpen Zirgin
  YARPEN

  Nie masz dziecka przed sobą, pytam gdzie jest Przykazanie które podałem tobie?
  Katechizm który opisuje WYBIÓRCZO bałwochwalstwo , NIE TŁUMACZY O CO CHODZI, więc pokaż gdzie jest owe przykazanie , jakie jest zawarte w Piśmie Świętym, mnie streszczenie nie obchodzi.

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 14:49:37
  Wskazałem Ci to miejsce, gdzie w znajduje się ten fragment I przykazania, który uznajesz za II. Swoją odpowiedzią jasno pokazałeś, że to Ty odrzucasz niewygodne dla siebie fakty (nawet nie chciało Ci się sprawdzić, co jest w KKK zapisane na ten temat), a nie ja, bo to Ty, mimo pokazania palcem, iż Kościół katolicki niczego nie usunął z Dekalogu, dalej powtarzasz to kłamstwo.
  Przykro patrzeć.
 • @Yarpen Zirgin
  Jesteś typowym przykładem katolickiego podejścia do Nauk, czyli krętactwo i matactwo.

  Jeśli kk nic nie usunął to powiedz co oznaczają te bałwany na krzyżach , figurki i obrazy skoro tak doskonale to rozumiesz, dlaczego są wykonywane a przecież Pismo mówi : NIE CZYŃ SOBIE!?

  To jak to jest, niby jest w katechizmie a wykonywać można, co jest grane!?

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @Yarpen Zirgin
  Dobra, to może wytłumaczysz mi co oznacza przykazanie X w katolicyzmie, które brzmi: ''Ani żadnej rzeczy która jego jest". Zresztą wyraz ''Ani'' powinienem napisać z małej litery, ponieważ wyrwany jest z kontekstu.

  Ale chciałbym byś mi wytłumaczył te przykazanie.

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz
  Co do powyższego zapytania:

  //'Ani żadnej rzeczy która jego jest".//

  Przykazanie X jak wszystkie, ma ono swoje wytłumaczenie i sens , ponieważ wszystkie przykazania które Daje Pan Jezus, ma swój początek i koniec, czyli w każdym przykazaniu zawarte jest to, co Bóg nakazuje. Ale tu, przyznam nie wiem o co chodzi, może pomożesz Yarpen, co!?

  A może ktoś ''połknął'' przez przypadek jakąś jego część i teraz klapa, nikt nic nie wie i nikt nie rozumie?

  Halo, Yarpen!? Help!

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 15:04:41
  To, że TY coś uznajesz za "bałwana" nie oznacza jeszcze, że taka jest rzeczywistość, więc daruj sobie takie teksty. Jak masz zamiar oskarżać Kościół katolicki i katolików, że rzeźby i obrazy umieszczone w kościołach to "bałwany", to UDOWODNIJ, że tak jest.

  Aha... I proponuję, abyś wreszcie przeczytał Biblię w całości, a nie jedynie to, co potwierdza Twój antykatolicyzm, bo wyraźnie widać, że nigdy nie zwróciłeś uwagi na to, że Pismo Święte nie pozwala na tak radykalną interpretację Wj 20,3-6/Pwt 5,6-21, jak przyjęta przez Ciebie: https://yarpen-zirgin.neon24.pl/post/154693,jak-to-jest-z-obrazami

  Aha... Co do kolejnej zmiany tematu, notabene typowej w takich "dyskusjach", kiedy każdy zarzut zostaje obalony jako kłamliwy, odpowiedź jest tutaj: https://yarpen-zirgin.neon24.pl/post/154840,re-czyli-odpowiedz-na-cudzy-wpis-cz-3
 • @Yarpen Zirgin
  Chłopie, chłopie chciałeś argumenty , to są proste sprawy które zostały przez nieudaczników katolickich zamazane !

  Na prostych przykazaniach zostaliście zmierzeni i zważeni.

  Kościół katolicki to oszukańcza instytucja, lista którą bym tobie przedstawił jest tak wielka , że jedyne co by ci pozostało , to zwiać!


  // Jak masz zamiar oskarżać Kościół katolicki i katolików, że rzeźby i obrazy umieszczone w kościołach to "bałwany", to UDOWODNIJ, że tak jest.//

  Chwilę chłopie , chyba się już kompletnie pogubiłeś, przecież o to chodziło, prosiłeś się o argumenty, to je masz!

  A niby co mam udowodnić skoro tak jest, mam ci kościół na tacy przynieść, czy jak, bo nie rozumiem.


  Napisałeś:

  //To, że TY coś uznajesz za "bałwana" nie oznacza jeszcze, że taka jest rzeczywistość, więc daruj sobie takie teksty//

  Te teksty nie wyszły z ust moich, tymi tekstami operowali apostołowie i Sam Bóg, który wyraźnie mówi o bałwanach w przykazaniach a ty pewnie spałeś na tej lekcji, czas się obudzić i zanim kogoś przywołasz do tablicy to się zastanów , bo lekcji nie odrobiłeś!

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 15:54:31
  "Chłopie, chłopie chciałeś argumenty , to są proste sprawy które zostały przez nieudaczników katolickich zamazane !"

  I ciągle na nie czekam, bo teksty o rzekomym usunięciu II przykazania czy podziale X na dwa, to zwykle kłamstwa. Masz jakieś RZECZYWISTE, a nie zmyślone, dowody potwierdzające prawdziwość oskarżenia, iż Kościół katolicki "podeptał nauki Pana Jezusa"?

  "// Jak masz zamiar oskarżać Kościół katolicki i katolików, że rzeźby i obrazy umieszczone w kościołach to "bałwany", to UDOWODNIJ, że tak jest.//

  (...) A niby co mam udowodnić skoro tak jest, mam ci kościół na tacy przynieść, czy jak, bo nie rozumiem."

  Bardzo łatwo: Wystarczy, że UDOWODNISZ, iż stawiamy obrazy i rzeźby na równi z Bogiem lub w Jego miejscu, przez co dopuszczamy się bałwochwalstwa i w efekcie są one "bałwanami".

  Aha... Teksty "przecież widać" to nie jest dowód, tylko fałszywe oskarżenie.

  "Te teksty nie wyszły z ust moich, tymi tekstami operowali apostołowie i Sam Bóg, który wyraźnie mówi o bałwanach w przykazaniach (...)"

  Ależ ja znam te fragmenty Biblii. Sęk w tym, że w nich nie ma nic o tym, iż dotyczą one Kościoła katolickiego.

  I pytanko:
  Zapoznałeś się z tym, co jest zapisane w podlinkowanych Ci tekstach?
 • @Yarpen Zirgin
  Napisałeś;

  //Zapoznałeś się z tym, co jest zapisane w podlinkowanych Ci tekstach?//

  Oczywiście, czterdzieści lat temu dowiedziałem się o tych przekrętach i uwierz mi, będę te lekcje pamiętał do końca życia, wiesz dlaczego!? Ponieważ są to lekcje, p.t jak można traktować nauki Boga z przymrużeniem oka. I to właśnie widzę po dziś dzień

  Jeszcze jedno:

  Napisałeś:

  //Bardzo łatwo: Wystarczy, że UDOWODNISZ, iż stawiamy obrazy i rzeźby na równi z Bogiem lub w Jego miejscu, przez co dopuszczamy się bałwochwalstwa i w efekcie są one "bałwanami".//

  Skoro już posiadacie jak napisałeś, to Przykazanie mówi wyraźnie: ''NIE CZYŃ SOBIE'' a więc znowu wpadka na kolejnym zakręcie.

  NIE CZYŃ TEGO, czy ty w ogóle kapujesz o czym ja piszę, czy znowu zaczniesz udawać!?

  Miałeś odpowiedzieć mi na X Przykazanie, co ono oznacza w katolicyzmie.

  //'Ani żadnej rzeczy która jego jest".//

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @Yarpen Zirgin
  Skoro nie chcesz wytłumaczyć tak prostej sprawy jak to dziwne przykazanie katolickie , pozwolę z wielką chęcią niektórym ludziom wytłumaczyć , otóż brzmi ono w Biblii , tak:

  '' (21) Nie pożądaj żony bliźniego swego i nie pożądaj domu bliźniego swego ani jego pola, ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego. ''

  To jest Biblijne X Prawdziwe Przykazanie ale w czym problem ktoś by zapytał, ano w tym że kościół katolicki wyrzucił II Przykazanie z Biblii i żeby nikt się nie kapnął, podzielili dziesiąte Przykazanie na dwie części, ''uzupełniając'' w ten sposób w jakiś sposób całość.

  I tak oto, biedny katolik którego nauczono tego przykazania całe swe życie nie pomyślał nawet, że oszuści watykańscy robili go w konia!


  Na szczęście są ludzie, którzy obnażają kłamstwa watykanu i dzięki za to Panu Jezusowi że inni mogą się o tym dowiedzieć!

  Tak Yarpen, nadal chcesz udawać....

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @Yarpen Zirgin
  A może chcesz rozmawiać o INKWIZYCJI, ALBO O INNYCH PRZEWAŁACH WATYKANU!?

  Napisałeś:

  //Aha... I proponuję, abyś wreszcie przeczytał Biblię w całości, a nie jedynie to, co potwierdza Twój antykatolicyzm, bo wyraźnie widać, że nigdy nie zwróciłeś uwagi na to, że Pismo Święte nie pozwala na tak radykalną interpretację//

  Ze względu na to, że jesteś grzeczny, bo jesteś, nie odpowiem tobie mocniej na te słowa, ale powiem tylko, ja Pismo Święte traktuje BARDZO POWAŻNIE I TO od BARDZO DAWNA zapewniam ciebie że nie jest mi obce i wiem czego chce Pan Jezus od ludzi, szkoda tylko że większość z was dała się przez wasze lenistwo, zwieść tym kłamcom!

  Pozdrawiam i życzę poważniejszego podejścia do spraw biblijnych!

  https://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 22:04:55
  "Ze względu na to, że jesteś grzeczny, bo jesteś, nie odpowiem tobie mocniej na te słowa, ale powiem tylko, ja Pismo Święte traktuje BARDZO POWAŻNIE I TO od BARDZO DAWNA zapewniam ciebie że nie jest mi obce i wiem czego chce Pan Jezus od ludzi, szkoda tylko że większość z was dała się przez wasze lenistwo, zwieść tym kłamcom!"

  Obawiam się, że wątpię, skoro dałeś pokaz tego, iż w masz w rufie fragmenty Pisma Świętego pokazujące, że nie wystarczy umieszczenie obrazu w miejscu składania ofiar Bogu i modlitwy do Niego, aby stał się on bałwanem, jak również "przegapiłeś" fakt, że Pismo Święte nie podaje informacji o tym, jak należy podzielić Wj 20,2-17 i Pwt 5,5-21 na Dziesięć Przykazań.

  Dyskusja z Tobą jest pozbawiona sensu, bo ignorujesz każdy wskazany argument. Przykładowo wykazałem, że w Kościele niczego się z Dekalogu nie ukrywa, ale ty dalej powtarzasz "pytanie" o to, gdzie jest to, co uznajesz za II przykazanie. Jest, ale Ty ślepo wierzysz w kłamstwo, które Ci wmówiono 40 lat temu i teraz nie pozwolisz na to, aby okazało się, że ktoś Cię zrobił wtedy w bambuko.
  Taka rozmowa nie ma sensu i to zwykła strata czasu z mojej strony.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031